فروش پاکت بسته بندی زعفران

آنچه در این مقاله می خوانید...

پلاستیک بسته بندی زعفرانالزامات پاکت بسته بندیچاپ بسته بندی زعفرانسایز پاکت زعفران را چگونه متوجه شویم؟کاغذ بسته بندی زعفران از چه نوعی استفاده می شود؟انواع کاغذ و مقوای مصرفی در صنعت چاپاختصارات روی جعبه هاویژگی‌های مختلف انواع کاغذ و مقوا
فروش پاکت بسته بندی زعفران

پررونق ترین فروش ظروف زعفران، فروش پاکت بسته بندی زعفران می باشد. دلیل فروش بالای پاکت بسته بندی زعفران همین مناسب بودن قیمت آن نسبت به سایر ظروف بسته بندی زعفران می باشد.

پلاستیک بسته بندی زعفران

طریقه ی استفاده از پاکت های زعفران برای بسته بندی بسیار راحت و آسان می باشد. به همراه پاکت مقوایی، سلفون یا ترس نیز لازم می باشد. سایز های پاکت های زعفران مختلف می باشد به همان نسبت نیز سلفون آن تغییر خواهد کرد.

فروش پاکت بسته بندی زعفران

الزامات پاکت بسته بندی

زعفران توسط ترازوی دیجیتال مخصوص زعفران وزن می شود سپس زعفران را داخل سلفون قرار می دهید و بعد هم نیز توسط دستگاه پرس سر سلفون را پرس می کنید و در آخر نیز داخل پاکت مقوایی قرار می دهید. برای حمل و نقل راحت و اینکه تعداد مشخصی از پاکت های زعفران را یک جا داشته باشید و به صورت منظم بسته بندی مناسبی داشته باشد می توانید از جعبه بزرگ یا جعبه ی مادر استفاده کنید.

چاپ بسته بندی زعفران

پاکت های بسته بندی زعفران دو نوع می باشد.

 1. پاکت بسته بندی با چاپ عمومی
 2. پاکت بسته بندی با چاپ اختصاصی

فروش پاکت بسته بندی زعفران

پاکت های بسته بندی با چاپ عمومی منظور پاکت هایی است که بر روی آن زعفران قائنات نوشته شده است. پاکت های بسته بندی با چاپ اختصاصی برای آن دسته از مشتریانی است که می خواهند زعفران را با نام و برندی که ثبت کرده اند بفروشند. از این طریق نام و برند خود را به همگان اعلام می دارند و سبب معروفیت آن برند در بین عموم مردم می شود.

فروش پاکت بسته بندی زعفران

مشتریانی که قصد سفارش پاکت های بسته بندی زعفران را دارند می توانند با بزرگ ترین مرکز چاپ و طراحی زعفران، ثمین پک در ارتباط باشند. این مجموعه با همکاری متخصصان و طراحان، چاپ و بسته بندی انواع پاکت هایی مقوایی مخصوص زعفران و هل را انجام داده و با قیمت عمده تحویل مشتریان می دهند.

یک نکته ی بسیار مهم این است که برای چاپ اختصاصی از هر سایز حداقل تیراژ 1250 عدد و برای پاکت با چاپ عمومی حداقل تیراژ 1000 عدد می باشد.

سایز پاکت زعفران را چگونه متوجه شویم؟

فراد زیادی هستند که خودشان می خواهند کار طراحی پاکت زعفران را انجام دهند. خب بیشتر شرکت های بزرگ که کار چاپ و بسته بندی را انجام می دهند، تمام سایز ها را با توجه با بازخوردهای عمده ای که گرفته اند، به صورت استاندارد طراحی و چاپ می کنند.

خب سوالی که مطرح است اینکه، سایز پاکت زعفران را از کجا بگیریم؟

 • برای دریافت سایز پاکت های استاندارد زعفران شما می توانید از نمونه پاکت ها تهیه کرده و به سایز استاندارد این نوع پاکت ها اطلاع پیدا کنید.
 • می توانید کار طراحی را به شرکت های طراحی بسپارید و مقداری هزینه بابت طراحی بپردازید، آن ها خودشان می دانند که چه ابعاد کاری مناسب کار شماست.

کاغذ بسته بندی زعفران از چه نوعی استفاده می شود؟

حتما می دانید که در دنیا بیش از ۳۰۰۰ نوع کاغذ مختلف برای مصارف مختلف در بازار وجود دارد که ما این مقاله را برای چاپ بسته بندی می خواهیم توضیح دهیم.
اگر مقداری به دنبال اطلاعات بسته بندی و چاپ بوده باشید، می دانید که در صنعت کاغذسازی، انواع کاغذ به چهار گروه تقسیم می شوند:

 • کاغذ و مقوای گرافیکی
 • انواع مقوای بسته بندی
 • کاغذ های بهداشتی
 • کاغذ های صنعتی برای مصارف الکترونیکی

در بازار معمولا انواع کاغذ را نسبت به استفاده آن تقسیم بندی و نام گذاری می کنند که به شرح زیر است:

 • کاغذ تحریر
 • کاغذ روزنامه
 • کاغذ بایپل
 • مقوای جلد
 • کاغذ کتاب
 • کاغذ پاکت

که اگر به نکات بالا توجه کنید، متوجه خواهید شد که بعضی از آن ها، کاغذهای معمولی می باشند.

کاغذ بسته بندی زعفران

ولی ما به کاغذهای معمولی کاری نداریم و مصرف ما در بحث صنعت چاپ است که با توجه به آن باید انواع کاغذهایی که در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می گیرند را جداگانه تقسیم بندی کنیم، که به شرح زیر است:

انواع کاغذ و مقوای مصرفی در صنعت چاپ

 • کاغذ روزنامه (Paper News Print): این نوع کاغذ، کاغذی ارزان قیمت که به شکل رول و ورق تهیه می شود. کاغذ روزنامه قدرت جذب بالا داشته و معمولا برای چاپ روزنامه با ماشین افست و لترپرس استفاده می شود.
  گرماژ معمول این نوع کاغذ 50 گرم می باشد. پس تا اینجا متوجه شدیم که گرماژ کاغذ روزنامه 50 گرم می باشد.
 • کاغذ تحریر (Writing Paper): از این نوع کاغذ، معمولا برای چاپ به روش افست و برای تهیه سربرگ از آنها استفاده می شود و برای نوشتن با خودکار مناسب است.
  گرماژ معمول کاغذ تحریر از 70 تا 100 گرم می باشد.
 • کاغذ گلاسه مات و براق (Coated Paper & Board – Matt & Glossy): این نوع کاغذها با پوشش براق یا مات که در چاپ های رنگی کیفیت خوبی می دهند. ویژگی کاغذ گلاسه مات و براق به دلیل اینکه پوشش صاف و یکنواختی نوع کاغذ باعث شده تا گاهی به آن Surface Paper نیز اطلاق شود.
  گرماژ معمول کاغذ گلاسه مات و براق از 90 تا 300 گرم می باشد. از این نوع کاغذ برای جعبه های مادر و بسته بندی با قیمت بالا استفاده می شود.
 • کاغذ خود کپی (Carbonless Paper): این نوع کاغذ با پوشش شیمیایی که شبیه به کاربن عمل می کند و یک کپی از نوشته های دست نویس را روی صفحه بعدی انتقال می دهد. این نوع کاغذ به نام NCR نیز معروف است.
  گرماژ معمول کاغذ خودکپی از 40 تا 240 گرم می باشد.
 • کاغذ انجیلی Bible Paper: از این نوع کاغذ به دلیل اینکه بسیار نازک است معمولا برای چاپ کتاب های قطور و ارزشمند استفاده می شود. این نوع کاغد به دلیل استفاده در چاپ انجیل به کاغذ انجیلی و همچنین کاغذ هندی India Paper نیز معروف است.
 • مقوای کارتی (Index Board): از این نوع کاغذ برای جداسازی بخش های مختلف مثلا در زونکن و … استفاده می شود. این مقواها در رنگ های متنوع ارائه می شود. از نوع مرغوب مقوای کارتی برای چاپ کارت ویزیت استفاده می شود.
 • مقوای پشت طوسی ( Gray Back Board): اگر مدتی با چاپخانه در ارتباط باشید با اصطلاحی به نام مقوای پشت طوسی برخورد کرده باشید که این مدل نوعی مقوا با گرم های متنوع است که یک طرف آن سفید است. از این نوع مقوا در چاپ جعبه و بسته بندی های مختلف استفاده می گردد.
  گرماژ معمول مقوای پشت طوسی از 200 تا 300 گرم می باشد.
 • مقوای پشت کرم یا زرد: این نوع مقوا کیفیتی بالا تر از مقوای پشت طوسی دارند، معمولا در ساخت جعبه های دارویی و بهداشتی و جعبه های مادر از آن استفاده می شود.
  گرماژ معمول مقوای پشت کرم یا زرد از 200 تا 300 گرم می باشد.
 • کاغذ و مقوای فانتزی: از این نوع کاغذ در بازار ایران به نام مقوای فانتزی نام برده می شود. این نوع کاغذ طیف وسیعی دارد که شامل مقواهایی با بافت های مختلف و تنوع رنگی بسیار است.
  گرماژ معمول کاغذ مقوای فانتزی از 120 تا 250 گرمی می باشد.
 • کاغذ پلاستیکی: از این نوع کاغذ به دلیل اینکه در آن از ترکیبات پلاستیک استفاده شده در چاپ افست استفاده می شود که به خوبی روی آن انجام می شود. این نوع کاغذ ها بسیار مقاوم بوده به طوری که با دست پاره نمی شود. از این نوع کاغذ بیشتر برای لیبل استفاده می شود که دلیل آن استفاده از نوع چسبدار در آن می باشد.
  گرماژ معمول کاغذ پلاستیکی از 250 تا 300 گرمی می باشد.
 • کاغذ پشت چسبدار: این نوع کاغذ که در نوع مات و براق وجود دارد در ابعاد 70*50 در بازار یافت می شود و چاپ افست به خوبی روی آن صورت می گیرد.
 • کاغذ کرافت یا کاهی ( Kraft Paper): این نوع کاغذ که از خمیر چوب سولفاته تهیه شده به رنگ قهوه ای کم رنگ است و نسبتا مقاوم. از کاغذ کرافت برای بسته بندی و گاهی در کارهای فانتزی متفاوت چون پوستر و …  استفاده می شود.

 

 • کاغذ غیر قابل نسخه برداری:  این نوع کاغذ تمام نور دستگاه های کپی را جذب کرده و نوری منعکس نمی کند. معمولا این کاغذ ها به رنگ قرمز هستند.

نوع کاغذ استفاده شده پاکت زعفران

در ادامه شما را با اختصارات چاپ روی جعبه ها آشنا می کنیم. ممکن است شما در کار چاپ با اختصاراتی روی جعبه ها مشاهده کرده باشید که در ادامه مختصری به آن می پردازیم.

اختصارات روی جعبه ها

 • کاغذ یک روی براق (MG Machine Glazed)
 • کاغذ اندود شده (MC Machine Coated)
 • کاغذ پرداخت شده (MF Machine Finish)
 • کاغذ آهار خورده (ES Engine Sized)
 • کاغذ بسیار صاف (SC Super Calendered)

ویژگی‌های مختلف انواع کاغذ و مقوا

به طور کلی ویژگی‌های مختلف را می‌توان به ۴ دسته کلی تقسیم کرد:

 1. ویژگی‌ های فیزیکی شامل ضخامت، دانسیته، بالک و وزن پایه.
 2. ویژگی‌ های مکانیکی شامل مقاومت کششی، مقاومت به پاره شدن، مقاومت به ترکیدن، مقاومت به تا خوردن و غیره.
 3. ویژگی‌ های شیمیایی شامل PH کاغذ(سیستم ساخت کاغذ)، واکنش پذیری کاغذ و مواد افزودنی موجود در آن با سایر مواد شیمیایی صنعت چاپ از قبیل مرکب چاپ، رنگ‌ها و غیره .
 4. ویژگی‌ های نوری شامل روشن و مات بودن، سفیدی، زردی، درخشش و غیره‌ بدیهی است که با توجه به نوع کاغذ و روش ساخت آن، ویژگی‌ های فوق و روابط متقابل بین آنها در انواع مختلف کاغذ بسیار متغیر بوده و به طور طبیعی بر ویژگی‌ های کاربردی آنها، اثرات تعیین‌کننده‌ای خواهد داشت.
محمد قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمد قربانی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09158655490

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: ثمین پک

email icon ایمیل: saffroncan.ir@gmail.com

گروه ثمین پک شما را به خرید بهترین قوطی و بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما  از طریق واتساپ ارتباط بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید